ICDS Oborniki Śląskie

W tym roku, jako Salwatorianie Świeccy zaznaczyliśmy swoją obecność na Pikniku Rodzinnym św. Antoniego organizując własne stoisko pod namiotem.

Zapraszaliśmy do zatrzymania się przy naszym stoisku oferując ciasta własnego wypieku, konfiturę truskawkową, pyszną kawę oraz ozdobną ceramikę. Przy wsparciu Salwatorianów Świeckich z Wrocławia zorganizowaliśmy punk pomiaru ciśnienia, porad kardiologicznych i kiermasz używanych książek. Dochód z naszego przedsięwzięcia w całości został przeznaczony na potrzeby Sanktuarium Świętego Antoniego.
Jednak głównym celem było przybliżenie naszej wspólnoty szerszemu gronu parafian. Jako Salwatorianie Świeccy staramy się poświęcać się apostolstwu i ewangelizacji czerpiąc siły i natchnienia z charyzmatu salwatoriańskiego, modlitwy oraz wspólnotowych spotkań. Dlatego też zachęcaliśmy do rozmowy o tym jak służyć w Kościele i wspierać jego rozwój. Rozdawaliśmy foldery o naszej wspólnocie oraz obrazki i myśli ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana.

13 lipca odwiedziliśmy także uczestników XXVI Salwatoriańskiego Forum Młodych w Dobroszycach. Tym razem naszym celem był owocowy poczęstunek z dołączonymi myślami – owocami duchowymi – Ojca Jordana i zaproszenie do naszej wspólnoty osób, które wiekowo wyszły z RMS-u, a poszukują swojego miejsca w Rodzinie Salwatoriańskiej.

Opracowała: Małgorzata Laskowska