Opłatek w Piastowie

Pierwsza sobota i niedziela stycznia (4-5/01/2020) to dla wspólnoty Salwatorianów Świeckich w Piastowie były dni wyjątkowe.

W sobotni wieczór zgromadziliśmy się w kościele parafialnym na uroczystej Eucharystii, którą koncelebrowali m. innymi Ks. Karol Kulczycki SDS – krajowy duszpasterz Salwatorianów Świeckich, oraz Ks. Mirosław Stanek SDS – konsultor prowincjalny d/s Apostolatów. Po mszy św. przeszliśmy do kaplicy domu zakonnego, by wysłuchać konferencji formacyjnej skierowanej do nas przez Ks. Karola. Przewodnim tematem rozważań było to co w naszej wierze najważniejsze – ZBAWIENIE. Ks. Karol na początku podkreślił, że nazwy trzech gałęzi są różne, ale jedno słowo jest wspólne – ZBAWICIEL, a zakończył słowami z Ewangelii: „A to jest życie wieczne, aby znali Ciebie, jedynego, prawdziwego Boga oraz Tego, którego posłałeś ….” (J17:3). Duchowo napełnieni wróciliśmy do swoich domów.

W niedzielę przedpołudniowa Eucharystia i wspólna modlitwa o beatyfikację O. Jordana, a po południu spotkanie opłatkowe (opłatki poświęcił Ks. Dawid Dudek SDS – nasz piastowski opiekun duchowy). Z życzeniami, słodkościami i kolędowaniem, z udziałem Ks. Karola, Ks. Mirosława, duszpasterzy naszej parafii, sióstr Służebniczek Dębickich świętowaliśmy w gronie 25 osób.