Świeccy w Kościele – ślubowanie we Wrocławiu

„Jako Świecki Salwatorianin, ślubuję głosić swoim życiem Ewangelię, wykorzystując swoje talenty i współpracując celem zbawienia dusz, według wizji Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana…”  to fragment ślubowania, które złożyły 27 maja we wspólnocie wrocławskiej kolejne trzy osoby na ręce ks. Daniela Jamrożego SDS i ks. Michała Pieli SDS – opiekuna grupy.

Podczas spotkania była również obecna grupa studencka z ks. Tadeuszem i ks. Sebastianem. Rozpoczęliśmy Eucharystią, w czasie której zostały złożone ślubowania. DSC_7656

W drugiej części spotkania ks. Daniel przeprowadził krótką katechezę, w czasie której posłużył się słowami o. Jordana ukazującymi główny cel każdego Salwatorianina: „Idąc wiernie i dzielnie za przykładem swojego Mistrza Jezusa i Apostołów, mają całkowicie poświęcić się Bogu, niczego dla siebie nie zachowując. Przykładem, słowem i pismem, jak również wszystkimi środkami”.

Nie brakło również słów z adhortacji apostolskiej Papieża Franciszka Evangelii Gaudium (Radość Ewangelii): „Każdy człowiek świecki winien być wobec świata świadkiem zmartwychwstania i życia Pana Jezusa i znakiem Boga żywego”, aby w ten sposób jeszcze bardziej ukazać jak ważną rolę w życiu kościoła spełniają wierni świeccy.

Dopełnieniem spotkania była wspólna kolacja. Plany grillowania w ogrodzie salwatorianów przy al. Jana Matejki po Mszy Św. pokrzyżowała pogoda. Ulewa, która podtopiła i sparaliżowała cały Wrocław, nie przeszkodziła nam jednak radować się wewnątrz budynku.