Nie zapominać dzieł Boga

Oświęcimskie Świeckie Salwatorianki przyjęły zaproszenie Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego do wspólnego świętowania 25-lecia założenia placówki w Polsce.

Misjonarki Instytutu Świeckiego z siedzibą w Bolonii (we Włoszech) przybyły do Polski w 1994r., aby w Harmężach k/Oświęcimia prowadzić intensywne dynamiczne apostolstwo wśród ludzi z całego świata, którzy przyjeżdżają do obozu Auschwitz-Birkenau oraz do celi głodowej św. Maksymiliana Kolbego. Dziś uczta zajęła miejsce głodu, wpierw uczta Eucharystyczna, Msza św. koncelebrowana przez dwóch biskupów i 12 kapłanów, potem dla zaproszonych gości wspólny posiłek.

Współpraca Świeckich Salwatorianów z Misjonarkami trwa 10 lat. Charyzmat Ojca Kolbego nie jest obcy tym, którzy odziedziczyli charyzmat Ojca Jordana. Pełny opis dzisiejszej uroczystości czytelnicy znajdują na stronie Misjonarek. Sylwia z Anną ogromnie się cieszą z okazji, by powinszować Misjonarkom w imieniu ICDS w Polsce. Na uwieńczenie radości poznałyśmy Giovannę Venturi, Przełożoną Generalną Instytutu Niepokalanej Ojca Kolbego.

Opracowała Sylwia Tempel, Oświęcim