Prowadź mnie wiekuistą drogą

Odkąd prowadzi ICDS Polska (już cztery lata) Wojciech Appelbaum określa ogólnopolskie roczne rekolekcje jako „podstawa naszej formacji salwatoriańskiej w każdym roku”. Tegoroczne (2018) rekolekcje odbyły się od 12 do 14 października w CFD w Trzebini, gdzie wszystkie lokalne wspólnoty były reprezentowane. Ks. Tomasz Sander SDS przybliżył nam wartości, które Ojcu Jordanowi służyły jako życiowe drogowskazy.

Przedłużyliśmy kadencję Wojtka do roku 2020, cztery osoby z wrocławskiej wspólnoty odnowiły czasowe przyrzeczenie, a dwie osoby Anna Kołtyś z Oświęcimia oraz Maria Fatyga z Krzywinia złożyły pierwsze przyrzeczenie na dwuletni okres. Przyrzeczenie Marii podnosi rangę Krzywińskiej wspólnoty od „powstającej” do W S P Ó L N O T Y w pełnym tego słowa znaczeniu. Gratulacje współbraciom i współsiostrom w Krzywinie i pozdrowienia dla ks. Proboszcza Karwatha, który Was wspiera na każdym kroku. Przywitaliśmy Siostrę Małgorzatę Oczkowicz, która podejmuje zadanie łączenia nas ze Zgromadzeniem Sióstr Boskiego Zbawiciela.

Wielkie przeżycie tej upragnionej jedności miało miejsce już w sobotę 13 października, gdy przyjęliśmy zaproszenie Siostry Prowincjalnej (Siostra Ewa Tonacka) do uczestnictwa w uroczystościach 50-lecia beatyfikacji bł. Marii od Apostołów. Obchody staranie przygotowane przez Siostry w znacznej mierze wzbogaciły program rekolekcji. Po powrocie z Goczałkowic (Dom Prowincjalny Sióstr) do Trzebini niektórzy uczestniczyli w Nocy Fatimskiej pocieszeni uroczą procesją po oświetlonym ogrodzie. Trzy oddzielne programy – rekolekcje, obchody jubileuszowe, nocne czuwanie – przeplatane jako trzy kierunkowskazy, prowadzące nas wiekuistą drogą. 

Opracowała Sylwia Tempel, Oświęcim 22.10.2018

Rekolekcje
zd2
zd16
zd3
zd4
zd5
zd6
zd7
zd8
zd9
zd15
zd10
zd11
zd14
zd13
zd12
previous arrow
next arrow
Rekolekcje
zd2
zd16
zd3
zd4
zd5
zd6
zd7
zd8
zd9
zd15
zd10
zd11
zd14
zd13
zd12
previous arrow
next arrow