Relacja z rekolekcji „Maryja i Słowo Boże”

W dniach 11-13 września 2015r odbyły się rekolekcje otwarte Salwatorianów Świeckich. Słowo wygłosił ks. Joachim Stencel. W rekolekcjach wzięło udział 26 osób ze wszystkich wspólnot w Polsce oraz goście. To spotkanie miało wyjątkowy charakter.

Od piątku wieczór do niedzieli trwało milczenie, które było miejscem spotkania ze Słowem. Taki czas wyciszenia w obecnym zaganianym świecie to prawdziwy rarytas. W każdy fragment Pisma Świętego, mówiącego o życiu Maryi, szczegółowo wprowadzał nas ks. Joachim. Maryja stała się tak bliska i niemal namacalna. Oczami wyobraźni przez okulary ewangelii pielgrzymowaliśmy z Maryją od Nazaretu aż pod Krzyż Jej Syna. Nie była to podróż łatwa…każdy szedł w innych butach doświadczenia…każdy inaczej opowiedziałby o tym spotkaniu. Jedno jest pewne, każdy wyjechał w jakiś sposób ubogacony.
Na Każdym naszym spotkaniu staramy się celebrować ważne wydarzenia które dotykają naszej wspólnoty. W sobotę na chwilę przerwaliśmy milczenie by w radości spotkać się przy stole Eucharystii i stole słodko-kawowej radości wraz z  księdzem prowincjałem Piotrem Filasem SDS. Dziękujemy za ofiarowany czas choć obowiązków tak wiele. Była też okazja do powitań i podziękowań. Dziękowaliśmy ks. Danielowi Jamrożemu SDS za jego pracę wśród nas (a nie była ona wcale mała) za podróże do każdej ze wspólnot, bycie w każdej potrzebie, słowo i serdeczną radość której księdzu Danielowi nie brakuje. Witaliśmy natomiast naszego nowego duszpasterza ks. Piotra Łapińskiego SDS. Życzymy wielu łask i radości ks. Piotrowi na czas pracy z naszą wspólnotą.
Był to naprawdę bogaty czas. Dowodem na to może być fakt że relację tę piszę dziś 11 lutego 2016r i choć minęło wiele miesięcy ten czas żyje we mnie wciąż świeży.