Spotkanie Zarządu Krajowego ICDS

W piątkowy wieczór 28 lutego rozpoczęło się spotkanie Zarządu Krajowego ICDS. Weekendowy zjazd liderów lokalnych wspólnot Świeckich Salwatorianów, odbywający się w Domu Prowincjalnym w Goczałkowicach, wspierali swoją obecnością również s. Bernadeta Owsianka SDS i ks. Karol Kulczycki SDS, duchowi opiekunowie Świeckich SDS z ramienia Salwatorianek i Salwatorianów.

Drugi dzień zjazdu liderów Świeckich SDS, rozpoczęto od Eucharystii, którą sprawowali ks. Karol i ks. Leonard. Sobota była dniem roboczym dla wszystkich uczestników spotkania, podczas którego poruszano tematy organizacyjne, formacyjne oraz zaprezentowano raporty z funkcjonowania i działalności Świeckich Salwatorianów we wspólnotach lokalnych w Obornikach Śląskich, Wrocławiu, Oświęcimiu, Goczałkowicach, Bielsku-Białej, Piastowie i Krzywinie. Po intensywnych obradach, jego uczestniczy wzięli udział w wieczornej modlitwie różańcowej, modląc się w intencji powołanych do małżeństwa w ramach inicjatywy „Tak na Serio”. Pracowity dzień zakończył się agapą i zasłużonym odpoczynkiem, by nabrać sił na niedzielne podsumowanie.

W niedzielę 1 marca zakończyło się spotkanie Zarządu Krajowego Świeckich Salwatorianów. Dziękczynna Eucharystia, podczas której Liturgię Słowa podjęli Salwatorianie Świeccy oraz sesja podsumowująca zjazd, były głównymi punktami podjętymi w niedzielne przedpołudnie.