Przyrzeczenia w Piastowie

W niedzielę 18 listopada 2018 siedem osób z piastowskiej wspólnoty Salwatorianów świeckich złożyło przyrzeczenia (2 osoby na całe życie, 3 osoby na kolejny 2 letni okres i 2 osoby z czego się szczególnie cieszymy po raz pierwszy).


Koncelebrowanej Eucharystii w kościele parafialnym przewodniczył Krajowy Duszpasterz Salwatorianów Świeckich ks. Karol Kulczycki. W homilii ks. Karol nawiązał do pragnienia o. Jordana, aby w ewangelizację obok księży, braci i sióstr byli zaangażowani świeccy. Po kazaniu na ręce krajowego duszpasterza złożyliśmy swoje zobowiązania.

Proboszcz naszej parafii ks. Maciej Chwarścianek podkreślił, że złożone przyrzeczenia to święto nie tylko rodziny salwatoriańskiej, ale również wspólnoty parafialnej. Swoją modlitwą wzmacniały nas siostry Służebniczki Dębickie, które już od 25 lat pełnią posługę w Piastowie.

Po południu kontynuowaliśmy świętowanie w domu zakonnym przy kawie i słodkościach, razem z naszymi duszpasterzami i siostrami Służebniczkami. Pamiętaliśmy też o 100 leciu odzyskania niepodległości i pod przewodnictwem naszej organistki s.Dobrawy śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i legionowe.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider