Wiosenne Bagno

W małej tradycji ICDS Polska mamy wpisane dwa ogólnopolskie spotkania: integracyjne i duchowe. W pierwszym tygodniu kwietnia spotkaliśmy się w domu seminaryjnym Salwatorianów, aby wspólnie spędzić czas na małym odpoczynku połączonym ze zwiedzaniem Bazyliki w Trzebnicy oraz okolic Bagna. Jako że w Bagnie jest Seminarium Salwatorianów mogliśmy dołączyć się do horarium dnia, uczestnicząc w modlitwach seminaryjnych.

W sobotni poranek udaliśmy się do Trzebnicy, aby tam pod przewodnictwem Brata Marcina zwiedzić Sanktuarium Św. Jadwigi. Jesteśmy wdzięczni Bratu Marcinowi za wspaniały czas jaki nam poświęcił przybliżając historię Bazyliki oraz życie Św. Jadwigi.

Popołudniowy czas spędziliśmy w Bagnie, gdzie Ks. Tomasz przybliżył nam historię zamku, w którym mieszkaliśmy. Jeszcze przed modlitwami wieczornymi odbyliśmy mały spacer do średniowiecznego grodziska z krzyżem rodziny Kisslingów. (więcej informacji na ten temat)

W niedzielny poranek, po Mszy Świętej, Ks. Roman (Rektor Seminarium) przedstawił nam konferencję w temacie: Ojciec Jordan a Eucharystia.

Pomiędzy modlitwami i spacerami mieliśmy czas, aby w radości budować naszą wspólnotę goszcząc po raz pierwszy wśród nas wspólnotę z Obornik Śląskich.

Wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wiosennego spotkania integracyjnego.